Swarzędz: Komunikacja miejska będzie wspólna z Poznaniem – od lipca 2019 r. pasażerowie pojadą na jednym bilecie

Za nieco ponad rok na liniach autobusowych wjeżdżających do Swarzędza będzie można korzystać z jednego biletu. Gmina i miasto Poznań wyraziły chęć do integracji komunikacji miejskiej. Na razie nie będzie ona dotyczyła wszystkich swarzędzkich linii.

Największym ułatwieniem rozwiązania w sprawie którego podpisany został list intencyjny, będzie możliwość jazdy z Poznania do Swarzędza i w odwrotnym kierunku, na jednym bilecie. Do tej pory osoby pracujące w tych miejscowościach musiały mieć osobny bilet do autobusu organizowanego przez ZTM i do tych, które obsługuje Swarzędzkie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne.

Integracja linii ma zostać wprowadzona 1 lipca 2019 roku. Do komunikacji miejskiej Poznania włączone będą linie nr 400, 401, 405, 406, 407 i 412. W pozostałych autobusach obsługiwanych przez SPK, których trasy obejmują tylko teren miasta i gminy Swarzędz, nadal trzeba będzie mieć osobne bilety. Czytaj również: Zabójstwo w Witaszycach. Pijany syn rzucił się z nożem na matkę. Kobieta nie żyje Operatorem zintegrowanych linii nadal będzie również swarzędzkie przedsiębiorstwo. – Dzięki integracji zyskają nie tylko mieszkańcy Swarzędza, ale także mieszkańcy Poznania, którzy na podstawie jednego biletu będą mogli dojechać np. do zakładów Volkswagena w Antoninku, czy innych firm zlokalizowanych w strefie przemysłowej Swarzędza – uważa Maciej Wudarski, zastępca prezydenta Poznania.

To nie koniec planowanych ułatwień w dojeździe do i ze Swarzędza. Już we wrześniu na stację kolejową w tej miejscowości powinna dojeżdżać Poznańska Kolej Metropolitalna. W czwartek została także podpisana umowa na dostarczenie siedmiu nowych autobusów dla gminy Swarzędz. Wyprodukuje je Solaris. Firma podyktowała cenę rzędu 13 milionów złotych, ale 7,5 mln z tej kwoty pochodzić będzie z unijnego dofinansowania. Pojazdy zostaną dostarczone latem przyszłego roku.

 

Skomentuj!
Znajdziesz nas wszędzie!