Poczuj się jak ptak w przestworzach! Czyli paralotnią nad rozlewiskami Warty i nie tylko…!

To bodajże jeden z najciekawszych programów, które realizujemy w związku z Waszymi licznymi prośbami! Otóż razem z naszą kamerą i mikrofonem wybraliśmy się na lot paralotnią (www.paralotniepoznan.pl). Potwierdzić słowa, którymi opisywaliście swoją przygodą z lataniem to za mało! Trzeba to koniecznie przeżyć samemu!

Zacznijmy od samego początku. Serwis www.paralotniepoznan.pl to serwis strona firmowa p. Szymona Domagała, który jest właścicielem i pilotem własnej motoparalotii, za pomocą której każdy z Was może wnieść się w przestworza i  przeżyć niesamowitą przygodę nawet 200 metrów nad ziemią! Do Szymona trafiliśmy również dzięki informacjom i prośbom, które docierały do nas droga mailową i sms-ową. zacznijmy od tego jak wyglądał nasz lot!

Aby zarezerwować swój lot paralotnią z pilotem Szymonem Domagałą wystarczy wejść na stronę www.paralotniepoznan.pl i wybrać jedną z wielu opcji. Wszystkie w porównaniu z konkurencją są rzeczywiście przystępne dla każdego portfela, a różnią się tylko możliwością nagrania video wraz z montażem z odbytego przez nas lotu. My oczywiście polecamy opcję z kamerką w ręku, ponieważ jak sami zobaczycie już w następny weekend na naszym video – jest czym się pochwalić!

Cały proces jest bajecznie prosty i przystępny. Szymon – pilot – największą wagę przykłada do zachowania procedur bezpieczeństwa. Dlatego też loty z reguły realizowane są między godzinami 6:00, a 8:30 lub wieczorem około godziny 17:00 dlatego, że to własnie wtedy jak wynika z bogatego doświadczenia Szymona Domagała (www.paralotniepoznan.pl) wiatru praktycznie nie ma, a to jest jedną z kluczowych kwestii w odniesieniu do naszej lotniczej przygody.

Po rezerwacji wybranej przez nas opcji pilot kontaktuje się z nami telefonicznie i proponuje wybrane terminy lotu. Jest tak dlatego, że musi on z wyprzedzeniem zapoznać się z prognozami pogody i wiatru – o czym również nas informuje. Po uzgodnieniu dogodnego i bezpiecznego pogodowo terminu otrzymujemy e-mail z dokładną lokalizacją miejsca wylotu, w postaci np pinezki Google. Dzięki temu możemy spokojnie wprowadzić w łatwy sposób dane do naszej nawigacji i udać się na umówione miejsce startu. Z reguły są to bliskie rejony miejscowości Śrem, jednak loty również mogą odbywać się w różnych innych miejscach zgodnie z przedsięwziętymi ustaleniami. Dodajmy także, iż istnieje możliwość zorganizowania lotów na różnego rodzaju imprezach. KLIKNIJ TUTAJ po więcej informacji (link do działu kontakt lub FQ).

W 2013 roku stworzyłem podmiot „Paralotnie Poznań” po to, aby zabierać w powietrze osoby żądne wrażeń, wrażliwe na otaczające nas piękno i chcące zobaczyć świat z innej perspektywy.
Co roku spędzam coraz więcej godzin w powietrzu. Wciąż patrzę w niebo… i na prognozy pogody, by nie przepuścić żadnej okazji do latania. Często ludzie pytają mnie, czy to mi się nie nudzi. Oczywiście, że nie. Uwielbiam to. W kwestii spraw przyziemnych – posiadam wszystkie niezbędne uprawnienia, badania lekarskie i ubezpieczenie OC. – mówi w rozmowie z nami Szymon Domagała

JUŻ DZIŚ ZAPRASZAMY NA AUDYCJĘ Z UDZIAŁEM PILOTA SZYMONA DOMAGAŁA 15 MAJA O 14:20

Do latania używany jest tylko bezpieczny i atestowany sprzęt. Podstawą jest oczywiście skrzydło o powierzchni 40 m2 z odpowiednimi atestami. Całość napędzana jest przez silnik o mocy 50 kM, który osadzony jest na podwozi z kółkami, dla naszej wygody, ponieważ dzięki takiemu rozwiązaniu nie musimy biegać przy starcie. Dodajmy, że forma Szymona (www.paralotniepoznan.pl) jako jedna z nielicznych prowadzi systematyczne wymiany sprzętu. Nawet częściej niż to konieczne z uwagi na zachowanie najwyższych standardów


„Ostatnio byłam z chłopakiem na locie paralotnią i to obok Poznania. Jako, że codziennie czytamy Wasz serwis i zobaczyliśmy, że istnieje możliwość zagłosowania na miejsce, o którym nagracie kolejny program postanowiłam napisać o firmie paralotniepoznan.pl. Super podejście do każdego lotu, w pełni indywidualne, a widoki? Niebo!!! Hit nie do opisania dałam się namówić chłopakowi i nigdy nie będę żałowała. Pilot jest super, wszystko fajnie i rzeczowo objaśnia i jeszcze filmik dostaliśmy – koniecznie jedźcie z mikrofonem do Śremu! ” napisała Natalia Dębniak

„Dostałem taki prezent voucher na 20 urodziny od znajomych na lot w firmie z poznania www.paralotniepoznan.pl. Bałem się jak diabli, bo boję się po prostu takich rzeczy. Znajomi mnie namówili i pojechaliśmy… Pilot wszystko dokładnie mi wytłumaczył, zadbał o nas tak, że serio już niczego się nie bałem. Wrażenia były nie do opisania a widoki jeszcze lepsze. Za taką obsługę i podejście i atmosferę należy się głos na paralotnie. Czekam na kolejny odcinek extrapoznan.pl!” – takiego maila otrzymaliśmy od Bartka Kozakiewicza

Wszystkim oczywiście dziękujemy za ciekawe maile i sms-y, a Natalii i Bartkowi wysyłamy oczywiście nagrody od naszych sponsorów ! 


Cóż więcej powiedzieć po locie niż „Te widoki i uczucie jest wprost nie do opisania” – takie zdanie znajdziecie jako jedne z najczęstszych cytatów na stronie www.paralotniepoznan.pl – my również potwierdzamy – podczas nagrań do tego programu (godzina 6 rano – przyp. red.) odbyło się, oprócz naszego, 5 innych lotów. Każdy pasażer motoparalotni Szymona tuż po odpięciu pasów bezpieczeństwa powiedział dokładnie takie zdani!

Zobaczcie to koniecznie już w najbliższy weekend naszej antenie w materiale video, który dla Was specjalnie przygotowaliśmy. Wszystkich odważnych i głodnych pięknych i niezapomnianych widoków odsyłamy prosto do strony www.paralotniepoznan.pl gdzie znajdziecie odpowiedzi na dosłownie wszystkie Wasze pytania (KLIKAJĄC TUTAJ). My oczywiście wraz z całym zespołem redakcyjnym zapraszamy Was serdecznie do skorzystania z możliwości zdobycia bezcennych wspomnień, którą daje nam pilot Szymon Domagała wraz ze swoją ekipą i firmą www.paralotniepoznan.pl .

red. Agnieszka Jastrzębowska | a.jastrzebowska@extrapoznan.pl | PARnews

 

Skomentuj!
Znajdziesz nas wszędzie!