Narty latem i zimą – czyli znów Malta!

Malta Ski to centrum sportowo-rekreacyjne oferujące wiele atrakcji zarówno w sezonie zimowym, jak i letnim. Jego wielkim atutem jest położenie, bowiem rozpostarte jest niemal w centrum miasta, nad Jeziorem Maltańskim. Z tramwaju dojdziemy w 15 minut, autobusem można podjechać prawie pod sam stok.

 

Oczywiście możliwy jest dojazd samochodem. Ceny parkingu: pierwsza rozpoczęta godzina 4 zł (w weekendy i święta 5 zł), druga rozpoczęta godzina 2 zł (3 zł) trzecia i każda następna godzina 1 zł (2 zł). Dwa stoki narciarskie z wyciągami krzesełkowym i orczykami, wypożyczalnia sprzętu, serwis narciarski oraz najlepsza kadra instruktorów narciarstwa i snowboardu czekają na klientów Malta Ski w sezonie zimowym w Poznaniu.

Aby pojeździć na stoku nie musimy mieć wcale sprzętu narciarskiego – wystarczy tylko stosowne (ciepłe) ubranie. W cenie biletu wstępu na stok zawarte jest już wypożyczenie kompletnego sprzętu – nart, kijków i butów. Stok jest oświetlony więc można tu bez przeszkód szusować także po zapadnięciu zmroku.

Sztuczna nawierzchnia, którą pokryte są stoki, uniezależnia od kaprysów pogody i pozwala korzystać z uroków sportów zimowych nie wyjeżdżając z miasta, nawet wtedy gdy w sezonie zimowym brakuje śniegu. Wykładzina szczotkowa (gdy nie ma mrozu) zraszana jest wodą systemem rozpostartym pod matą. Jednak gdy utrzymują się ujemne temperatury uruchamiany zostaje system sztucznego naśnieżania (od tego roku na stoku pracują nowe, wydajniejsze armatki), pozwalające stworzyć optymalne warunki dla wielbicieli narciarstwa i snowboardu. O jakość trasy dba ratrak Bombardier.

Na miejscu działa również serwis sprzętu narciarskiego oraz wypożyczalnia zewnętrzna (można tu wypożyczyć sprzęt na wyjazd w góry). Godziny otwarcia stoku: Od poniedziałku do piątku godz. 9-19 Sobota – niedziela godz. 11-19 Narciarskie stoki Główny stok narciarski ma długość 150 metrów i szerokość od 15 do 30 metrów. Obługiwany jest przez dwa wyciągi – krzesełkowy (dwuosobowy) o przepustowości 800 osób/godzinę i talerzykowy o przepustowości 750 osób/godzinę. Średnie nachylenie stoku głównego to 18 stopni.

Dodatkowym udogodnieniem dla narciarzy i snowboardzistów są tak zwane półki, na których można wysiąść (wypiąć się z orczyku talerzykowego) mając mniejsze umiejętności. Mały stok (zlokalizowany obok głównego) przeznaczony jest do nauki jazdy. Jest na 30 metrów długi i na 30 metrów szeroki. Wyposażony jest w wyciąg talerzykowy o regulowanej szybkości.

Średnie nachylenie stoku to 14 stopni. Malta Ski Sp. z o.o. ul. Wiankowa 1 61-131 Poznań tel. 502 386 754 (sekretariat godz. 8-16) mail: sekretariat@maltaski.pl strona: www.maltaski.pl

red. głoswielkopolski.pl

Skomentuj!
Znajdziesz nas wszędzie!

1 412 thoughts on “Narty latem i zimą – czyli znów Malta!