Jedyne takie miejsce w Polsce, z którego każdy wychodzi uśmiechnięty. Dzień czekolady 2018

12 kwietnia, Światowy Dzień Czekolady- to święto dotyczy zdecydowanej większości mieszkańców naszej planety. W Poznaniu jest miejsce, które świętuje podwójnie, bowiem tego dnia obchodzi swoje urodziny Fudge Filosophy. Przy ul. Długiej znajduje się lokal, który każdego dnia sprowadza do siebie największych miłośników słodyczy.

Słynie on głównie z fadży. Czym jest zatem ten cały fadż? Bardzo popularny na wyspach brytyjskich oraz USA, w konsystencji podobny do krówki sporządzony z podobnych składników ale bardziej kremowy, nie ciągnący się i nie skrystalizowany, co najważniejsze- turbo słodki kawałek kostki, która rozpływa się w ustach i doprowadza do cukrowego obłędu. Dziewczyny z Fudge Filosophy łamią smakowe bariery i można u nich spróbować ponad kilkunastu opcji fadża!

Oprócz kostek można również ugasić pragnienie pijąc shake’a na bazie lodów i batonów, można również zjeść lodowe taco, spróbować któregoś z przepysznych brownie, serników czy też tart czekoladowych albo zwyczajnie usiąść  i odetchnąć przy kawie. To tylko niektóre z możliwości, które oferuje Fudge Filosophy. Miejsce przytulne, nowoczesne i uwaga – DZIAŁAJĄCE 7 DNI W TYGODNIU na pełnych obrotach!

Na domiar złego (złego bo po regularnych odwiedzinach Fudge’a można nie dopiąć ulubionych spodni), dziewczyny zapakują smakołyki na wynos a nawet robią torty na zamówienie! Fakt jest taki, że jeżeli jesteś na diecie to lepiej nie odwiedzaj tego miejsca. Drugi fakt (ważniejszy) jest  taki, że jeżeli wolisz mieć udany dzień, odpocząć od obowiązków, spróbować czegoś nowego a przy okazji dać się ponieść słodkiej gorączce, odstaw na chwilę dietę i odwiedź Długą 9!

red. Agata Szafran | a.szafran@extrapoznan.pl

Skomentuj!
Znajdziesz nas wszędzie!