IMGW ostrzega! Przed nami załamanie pogody.

Z ostatniego komunikatu wydanego przez IMGW wynika, że wysokie temperatury i słoneczna pogoda utrzymają się do najbliższego czwartku. Z prognoz jasno wynika, że pogoda ulegnie zmianie w nocy z czwartku na piątek

Niestety już w nocy z czwartku na piątek nad zachodnią część Polski nasunie się chłodny front atmosferyczny, a wraz z nim opady deszczu i burze. Strefa frontowa powoli przesuwać się będzie w głąb kraju. Najgroźniejszych zjawisk spodziewamy się w piątek i w nocy z piątku na sobotę. W tym okresie niemal w całej Polsce wystąpią burze, najgwałtowniejsze w strefie zbieżności, zwanej również „rózgą burzową”, która utworzy się na przedpolu frontu chłodnego. W ciągu dnia strefa ta przebiegać będzie od Pomorza Wschodniego i Warmię, przez centrum, po Śląsk i Małopolskę, a w nocy przemieści się na wschód. Burzom w strefie zbieżności towarzyszyć będą ulewne opady deszczu, miejscami nawet powyżej 50 l/m2, grad oraz bardzo silne porywy wiatru – mówi Agnieszka Harasimowicz z IMGW.

Nadchodzący weekend również zapowiada się deszczowo.

W sobotę burze z ulewnymi opadami deszczu spodziewane są jeszcze na południowym wschodzie kraju i tam też będzie najcieplej, około 27°C. Na pozostałym obszarze dużo chmur, okresami deszcz i zdecydowanie chłodniej: od 19°C do 21°C. Bardzo chłodna i deszczowa może być też niedziela. Według prognoz numerycznych temperatura maksymalna tego dnia wyniesie zaledwie od 15°C, 17°C na północnym wschodzie do 21°C na południowym zachodzie  – mówi dalej A. Harasimowicz.

red. Adam Bysiek | a.bysiek@extrapoznan.pl

Skomentuj!
Znajdziesz nas wszędzie!