Do 3 razy sztuka – poznanianka w finale Pucharu Europy JUDO

Miniona sobota na długo zapadnie w pamięci Vanessy Machnickiej (57kg) z poznańskiej Akademii Judo. Zawodniczka zdobyła bowiem srebrny medal na Pucharze Europy Juniorów w Petersburgu. Vanessa wygrała trzy z czterech pojedynków. W finale uległa mocnej Rosjance, która ostatecznie zwyciężyła turniej. Był to trzeci występ poznanianki na Pucharze Europy w tym sezonie a srebrny medal daje jej część kwalifikacji na Mistrzostwa Europy w Bułgarii  oraz Mistrzostwa Świata, które odbędą się na Bahamach! Machnicka przyznała, że czuje niedosyt po przegranym finale, tym bardziej, że nie miała szansy pokazać nawet drobnego elementu jej umiejętności.

Jesteśmy zdania, że Puchary Europy to na razie doświadczenie, które zdobywa młodziutka Vanessa a pokaz dobrego judo przedstawi w Bułgarii oraz na Bahamach. Dobra passa sprzyja również Elizie Wróblewskiej (70kg), która w Petersburgu zajęła V miejsce, przegrywając walkę o brązowy medal z zawodniczką gospodarzy. We wcześniejszych Pucharach Europy, które odbywały się w Sarajewie oraz włoskim Lignano, Wróblewska zdobyła dwa srebrne medale. Dostając się do finałów w obu turniejach, poznanianka zapewniła sobie kwalifikacje na Mistrzostwa Europy oraz Świata.

Podopieczne Radosława Miśkiewicza nie tylko chcą być najlepsze  w Polsce, ale także po za granicami kraju. Kolejny start odbędzie się 12 maja w Kownie. Będą to jedne z ostatnich zawodów, w których będą brać udział zawodnicy Akademii przed wylotem na trzytygodniowe zgrupowanie w Japonii.

red. Agata Szafran | a.szafran@extrapoznan.pl

Skomentuj!
Znajdziesz nas wszędzie!