„Czarno na białym” – czyli Negativ na polskim rynku muzycznym.

W pachnących tradycją murach poznańskiej Marynki w 2015 roku spotkało się pięcioro młodych, którzy, wbrew pozorom, nie zamierzali się uczyć. Według serwisu wirtualnemedia.pl polski rynek muzyczny jest w dość dobrej sytuacji i prężnie się rozwija.

 

fot. Jan Hewnera

Zespół Negativ jest tego zdecydowanym potwierdzeniem. Młodzi tworzą własne teksty i kompozycje zahaczające o rock, a od 3 lat ich istnienia powstało ponad 20 utworów i debiutancka płyta „z każdej strony”. Obecnie grupę tworzy 5 energicznych osób: Julia Krawczyńska (wokal, gitara), Dobromir Czerski (skrzypce, gitara, niekiedy wokal), Max Śliwiński (perkusja), Wojtek Zawieja (bas) oraz Kuba Lewek (gitara).

Mówią sami o sobie: „Gramy koncerty i próby, dobrze się bawimy. Rozwijamy się, bo o to chodzi człowieku.”

Ich pierwszym poważnym występem był koncert w klubie Alternativa przy poznańskim Zamku Cesarskim, który odbył się w styczniu 2017 roku.  Później sprawy potoczył się dość szybko: kolejne koncerty (klub Dragon, Garaż nr.4), udział w festiwalu dla młodych zespołów EMERGENZA oraz Powidz Jam Festiwal, Studenckie Poniedziałki, występ na WOŚP-ie i na Dniach Pyrlandii.

Fanów zespołu zapraszamy na ich fanpage, gdzie 6 kwietnia o 20:00 czeka niespodzianka.

https://www.facebook.com/BandNegativ/

red. Magdalena Kotecka | m.kotecka@extrapoznan.pl

Skomentuj!
Znajdziesz nas wszędzie!