Ciepło, ciepło – gorąco! Czyli Termy Maltańskie.

Na zewnątrz mrozy dochodzące do – 20 oC, więc chyba każdy z nas ma w głowie marzenia związane z teleportacją w miejsca gdzie aktualnie jest chociaż 20 kresek powyżej zera. Otóż dosłownie po sąsiedzku mamy prawdziwy rarytas. Miejsce, o którym prawdopodobnie każdy już słyszał co nie zmienia faktu, że jest ono nadal godne uwagi i polecenia tym, którzy jeszcze nie mięli okazji zrobić sobie lata w środku zimy.

 

Kompleks mieści się tuż przy sztucznym akwenie wodnym – jeziorze Malta. Dojechać możemy tam w łatwy sposób zarówno samochodem jak i autobusem komunikacji miejskiej z każdego punktu w Poznaniu. Dla tych, którzy nie wiedzą falę popularności kompleks zdobył dzięki programowi emitowanemu w Telewizji Polsat „Celebrity Splash”, w którym to osoby znane z show biznesu oddawały wyczynowe skoki połączone z licznymi ewolucjami do basenu o głębokości 5 metrów z trampoliny znajdującej się na wysokości 10 metrów. Skocznia ta sprawia, że Termy Maltańskie znajdują się w bardzo nielicznym gronie obiektów mogących poszczycić się takimi atrakcjami w Polsce.

Z założenia miejsce podzielone jest na trzy strefy: NIEBIESKĄ, ZIELONĄ I ŻÓŁTĄ – analogicznie ma się to do cen oraz przestrzeni, z której po ich wykupieniu możemy korzystać.

>>KLIKNIJ TUTAJ BY ZOBACZYĆ CENY I STREFY<<<

Do dyspozycji mamy nie tylko baseny sportowe wraz z trampolinami umieszczonymi na różnych wysokościach, ale i bardzo sporych rozmiarów aquapark z atrakcjami dla dzieci, młodzieży, studentów i dorosłych począwszy od dzikich rzek idąc po imitację wybrzeża z wielkimi falami kończąc na ekstremalnych i rodzinnych zjeżdżalniach, których w obiekcie jest naprawdę wiele.

Jako, że na zewnątrz panuje mróz nie sposób nie opisać Świata Saun, który spokojnie może równać się jakością z konkurentami z zagranicy. Termy Maltańskie oddają nam do dyspozycji sauny aromatyczne, suche, parowe, lodową grotę, chill room z łóżkami wodnymi oraz sauny zewnętrzne imitujące górskie domki. We wszystkich tych obiektach systematycznie odbywają się rozmaite eventy i seanse parowe prowadzone przez mistrzów w swoim fachu. Ważnym co dla niektórych niuansem będzie to, iż obiekt zadbał także o tych bardziej spragnionych umożliwiając swoim gościom i klientom skorzystanie z oferty i menu baru znajdującego się wewnątrz obiektu 🙂

Warto wspomnieć o zewnętrznych walorach Term. Otóż również w porze letniej i wiosennej jest tutaj co robić! Kompleks posiada zjeżdżalnie zewnętrzne wpadające wprost do geotermalnej wody oraz sporo miejsca na swobodne leżakowanie o odpoczywanie od zgiełku miasta.

Rzadko się zdarza, że trudno opisać wszystkie walory danego miejsca w jednym artykule, natomiast Termy Maltańskie to na tyle specyficzny i rozbudowany obiekt, że wyczerpanie tego tematu w jednym artykule byłoby wręcz niemożliwe lecz obiecujemy, iż miejsce to pojawi się niejednokrotnie w naszych publikacjach.

red. Tomasz Wasyluk

Adres: Termalna 1, 61-028 Poznań.
Godziny otwarcia:  
środa 09:00–23:00
czwartek 09:00–23:00
piątek 09:00–23:00
sobota 09:00–23:00
niedziela 09:00–23:00
poniedziałek 09:00–23:00
wtorek 09:00–23:00

 

Skomentuj!
Znajdziesz nas wszędzie!

1 554 thoughts on “Ciepło, ciepło – gorąco! Czyli Termy Maltańskie.