Ceska Hospoda. Poczuj prawdziwy klimat i smak tradycyjnego czeskiego jedzenia w sercu Poznania

Ceska Hospoda, bo o tym miejscu dziś będzie mowa znajduje się praktycznie w ścisłym centrum Poznania – przy ul. Żydowskiej 26. O tym klimatycznym miejscu nawiązującym swoją kartą i klimatem do naszych południowych sąsiadów wiedzieliśmy już wcześniej, jednak podobnie jak zawsze Wasze wiadomości skłoniły nas do odwiedzenia tej oryginalnej lokalizacji w stolicy wielkopolski. 

 

Zacznijmy więc od karty menu. Ta w przeciwieństwie do konkurencji jest napisana w języku czeskim! 🙂 W menu Ceskiej Hospody znajdziemy praktycznie wszytko co moglibyśmy zapamiętać z wyjazdów do naszych południowych sąsiadów. Od tamtejszego unikalnego piwa po prawdziwy czeski tapas. Warte uwagi są również zupy serwowane przez szefa kuchni Ceskiej  Hospody. Te były często opisywaną potrawą przez Was w waszych mailach wysyłanych do naszej redakcji.

 – Usłyszałam od znajomych, że jest w Poznaniu jakaś prawdziwa czeska knajpa. Wiadomo są jeszcze inne ale między ludźmi mówi się o nich, że do Czech smakiem to jak z Krakowa do Gdyni. Tutaj jednak podobno miało być inaczej. Nie zawiodłam się! Poszliśmy razem ze znajomymi w porze lunchu do Ceskiej Hospody (przy ul. Żydowskiej) karata bardzo przystępna dla każdego portfela, mnóstwo tradycyjnych dań do wyboru: od przystawki, po zupy, idąc przez tamtejsze regionalne potrawki kończąc na goryczy prawdziwego czeskiego piwa. Niebo w gębie. Jak głosować to tylko na tą miejscówkę – Ceska Hospoda – napisała do nas p. Magda Misiarz.

OCZYWIŚCIE DO AUTORKI TEJ MIŁEJ I CIEKAWEJ WIADOMOŚCI WYSYŁAMY NAGRODĘ ZGODNIE Z ZAPOWIEDZIĄ NA NASZEJ ANTENIE ! 

Opisując Ceską Hospodę w szczególności w rozpoczynającym się własnie na dobre okresie wiosenno – letnim nie sposób nie wspomnieć o sporych rozmiarów ogródku przeznaczonym dla gości restauracji. Ten jest już otwarty, a znajduje się w tylnej części restauracji.

POSŁUCHAJ AUDYCJI „Prawdziwe Czech w sercu Poznania” już w PONIEDZIAŁEK o 14:35

Patrząc w jego stronę ukazuje się nam naprawdę duży plac ozdobiony zielenią i krzewami, wielkością przypominającymi średnich rozmiarów drzewa, pośrodku niego znajdują się klimatycznie ustawione stoliki – te mniejsze dla 4 osób, jak i większe na rodzinne spotkania – wszytsko jest bardzo schludne i zadbane, a klimat Czech nie opuszcza nas nawet tam konsumując i delektując się smakiem czeskiej kuchni na zewnątrz. Ogródek jest cichy, oparty na przestrzeniach typu open-space, jest w nim miło i naturalnie dzięki licznej zieleni, a spokój połączony z wyjątkowym smakiem potraw jest aż bezcenny w tak zabieganym mieście.

– Mamy taką nazwałbym to tradycję, z naszą rodziną kiedy to chodzimy w praktycznie każdy weekend do zawsze innej restauracji w Poznaniu. Z racji miejsca gdzie mieszkamy zazwyczaj są to knajpy w centrum. Gdzieś 3 tygodnie temu przechodziliśmy Żydowską i zdecydowaliśmy się przekroczyć próg Ceskiej Hospody. Jak usłyszałem, że można u Was oddać swój głos na jakieś fajne miejsce, od razu pomyślałem o nich. Często jadamy na mieście w różnych klimatach. Ale tamte inne miejsca klimat udają, są uzurpatorami fajności. Tutaj czuć nie tylko świetny smak, ale i pasję osoby, która gotuje te przysmaki. Smak, wystrój, pasja, prawdziwe Czech w centrum Poznania! – napisał na naszą skrzynkę p. Janusz C.

JANUSZOWI RÓWNIEŻ WYSYŁAMY NAGRODĘ – TYM RAZEM BĘDZIE TO BILET NA PREMIERĘ FOOTLOOSE W TEATRZE MUZYCZNYM W POZNANIU. GRATULUJEMY!

Faktycznie, wszystkie te opinie zgadzają się ze stanem faktycznym panującym w tym miejscu. My ze swojej strony gorąco polecamy odwiedzić właśnie Ceską Hospodę i już dziś zapraszamy na kolejne aktualizacje tego artykułu, za tydzień pojawi się tutaj wspaniałe video opowiadające właśnie o tym miejscu.

Jeżeli szukacie już karty menu tej restauracji w Internecie ułatwiamy Wam zadanie i klikając tutaj przenosimy Was na stronę Ceskiej Hspody – KLIKNIJ TUTAJ

Rzadko się zdarza nawet w przypadku opisywanych już wcześniej przez nas restauracji, aby opinie na temat danego miejsca były tak zgodne 🙂 Wnioskujemy, więc że Jozin z Bazin i Kracik tam ujął poznaniaków, że podobnie jak codziennie nadal w Ceskiej Hspodzie ciężko będzie o wolny stolik wchodząc z „ulicy”.

Tych chcących sobie już zapewnić najlepsze miejsca we wiosennym ogródku przy ul. Żydowskiej 26 zapraszamy do kontaktu telefonicznego z restauracją pod numerem telefonu 517 333 736 lub mailowo czeskagospoda.poznan@gmail.com.

AdresŻydowska 26, 61-761 Poznań

Godziny otwarcia

czwartek 12:00–22:00
piątek 12:00–00:00
sobota 12:00–00:00
niedziela 12:00–18:00
poniedziałek Zamknięte
wtorek 12:00–22:00
środa 12:00–22:00

red. Agnieszka Jastrzębowska | a.jastrzebowska@extrapoznan.pl   /Agencja Radiowa/PAR/

Skomentuj!
Znajdziesz nas wszędzie!