Bieg śladami „Bohaterów Wielkopolskich”

W godzinach między 18, a 20, odbył się dzisiaj w piątek maraton na cześć Bohaterów Wielkopolskich. Maraton został zorganizowany z inicjatywy poznańskiego oddziału samorządowego „Kukiz’15”. Cały bieg rozpoczął się Za Cytadelą, na ulicy Żniwnej i miał za zadanie nie tylko „rozruszać” Poznaniaków, ale i również zaprezentować historię najbardziej znanych wielkopolskich Bohaterów.

Poznań Cytadela Za Cytadelą Znaki
Źródło: fb.com/cytadelapoznan

 

Na Maraton mógł przybyć każdy – zarówno sympatyk, jak i zwykły obywatel. Bieg nie wymagał również jakiejś dużej sprawności fizycznej, gdyż trasa biegu wynosiła tylko 2 kilometry. Jednak w czasie tej trasy, samorządowcy z Kukiz’15 przygotowali różne ciekawostki związane z przedstawionymi przez nich Bohaterami, co dodało Maratonowi również charakter edukacyjny i historyczny.

W czasie Maratonu samorządowcy mieli też okazję porozmawiać ze swoimi sympatykami na temat strategii działania na zbliżające się wybory samorządowe. Jednak temat ten zapewne nie został poruszony zbyt dokładnie, gdyż samorządowcy już ogłosili spotkanie otwarte na temat wyborów w czwartek 19 kwietnia.

Poznań Kukiz'15 Maraton Bohaterzy Wielkopolski Bieg
Samorządowcy Kukiz’15 podczas biegu. Zdjęcie pochodzi z ich strony na Facebooku.

Zapewne niedługo samorządowcy zorganizują kolejny Maraton. I to nie tylko ci z Kukiz’15 – powoli zbliża się lato, a to oznacza początek swoistego „sezonu” na tego typu sport. I choć oczywiście nie wszystkim to zapewne się podoba (m.in kierowcom), to mimo wszystko dobrze, że w końcu pojawiają się tego typu biegi. W końcu sport to zdrowie!

red. Kacper Brzykcy | k.brzykcy@extrapoznan.pl

Skomentuj!
Znajdziesz nas wszędzie!